You are here: Home » Programy treningowe » Trening spinningowy na siłowni

Trening spinningowy na siłowni

Ćwiczenia na rowerkach treningowych dają wiele różnych korzyści. Wyróżnimy wiele programów treningowych, dzięki którym redukujemy zbędną tkankę tłuszczową oraz w znacznym stopniu poprawiamy kondycję ruchową. Spinning to również forma treningu. Zastanówmy się na czym właściwie polega.

Czym jest trening spinningowy?

Ten typ treningu odbywa się w grupach, na siłowni pod okiem wyspecjalizowanego trenera. Polega na ciągłym pedałowaniu przez godzinę. Rozpoczyna się ćwiczeniami rozciągającymi, by stopniowo zwiększać tempo. Dla urozmaicenia ćwiczeń, trener układa program tak, aby trening nie był monotonny, co jakiś czas zmniejsza bądź zwiększa intensywność wykonywanych ćwiczeń, symuluje podjazdy pod górkę czy z górki. Na koniec treningu tempo zwalnia i wykonywane są ćwiczenia rozciągające. W tym przypadku ważną rolę odgrywa również odpowiednio motywująca muzyka.

 spining

Korzyści z ćwiczeń na rowerku spinningowym

Podczas długiego treningu dbamy o nasz układ oddechowy i krążeniowy. Wysiłek sprawia, że organizm jest bardziej dotleniony co wpływa korzystnie na mięśnie i pracę mózgu. Dzięki temu zwiększa się odporność oraz kondycja fizyczna.

W czasie jazdy na rowerku spinningowym, zmuszamy do intensywnej pracy mięśnie brzucha, pośladków i nóg. Wszystko to, sprawia że możemy: pozbyć się cellulitu i rozstępów, ujędrnić pośladki oraz wyrzeźbić ładne mięśnie łydek.

 

źródło: www.hegen.com.pl

źródło: www.hegen.com.pl

Rowerki do spinningu

Rowerki spinningowe powstały z myślą o sportowcach uprawiających kolarstwo. Ćwiczenia na specjalnych rowerkach, budową przypominającą kolarzówki, miały na celu wzmocnienie ich wytrzymałości, kondycji oraz prędkości. Twórcą pierwszego stacjonarnego rowerku do ćwiczeń spinningowych był Jonathan Goldberg Spinner.

Czego potrzebujemy do wykonywania ćwiczeń spinningowych?

Przy takim dużym wysiłku fizycznym z pewnością przyda nam się butelka wody mineralnej, ręcznik, wygodne buty ze sztywną podeszwą oraz luźne ubranie, które w żaden sposób nie będzie krępować ruchów.

1 Comment

  1. Ja wprawdzie stosuję z reguły inne rozwiązania, ale następnym razem na pewno wezmę pod uwagę kilka powyższych pomysłów. 😉

Comments are closed.