You are here: Home » Bez kategorii » Rowerek treningowy czy bieżnia do biegania, co wybrać?

Rowerek treningowy czy bieżnia do biegania, co wybrać?

Większość z nas z całą pewnością uprawia jakiś sport, bo jak wiadomo sport to samo zdrowie. Aby go uprawiać niektórzy z nas, stosują różne urządzenia, które można wykorzystać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Choć nie ukrywam, że najlepiej byłoby uprawiać sport na świeżym powietrzu. Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, gdyż z reguły brakuje nam czasu, a z drugiej strony warunki atmosferyczne nie zawsze na to pozwalają. Dlatego też coraz więcej osób kupuje sobie do domu np. rowerek treningowy lub bieżnię do biegania. W tym artykule zastanowię się razem z Wami, co wybrać – bieżnię, czy rowerek treningowy?

Na początek zajmę się omawianiem bieżni do biegania. A więc to urządzenie fitness jest sprzętem sportowym spalającym kalorie, a zarazem najprostszym sprzętem w obsłudze. Zależnie od ustawionego tempa, przesuwająca się pod nogami taśma pozwala nam chodzić lub biegać w ramach ćwiczeń na wydolność organizmu. Dlatego biegi na bieżni to najbardziej zbliżony ruch do naturalnej motoryki człowieka. Podczas ćwiczeń biegowych najsilniej pracują mięśnie nóg tj., czworogłowy i dwugłowy uda oraz mięśnie podudzia, pośladki, mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu i obręczy barkowej. Oczywiście, aby uzyskać oczekiwane efekty podczas treningu na bieżni do biegania należy pamiętać o utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Skoro pokrótce omówiłam już bieżnię do biegania to teraz przyszedł czas na to, aby wspomnieć, co nieco o rowerku treningowym. A więc dzięki urządzeniu jakim jest rowerek treningowy mamy większą sprężystość mięśni. Rowerek treningowy zdecydowanie je wzmacnia, ale nie wpływa aż tak korzystnie na zwiększenie wydolności płuc. Po za tym rowerek treningowy angażuje do pracy więcej mięśni, przez co ręce pracują mocniej. Urządzenie to może także wymodelować sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy oraz wzmocnić nogi, klatkę piersiową i plecy.

Zatem moi drodzy wybór odpowiedniego sprzętu sportowego pozostawiam Wam. Każdy z nas ma inne upodobania, woli inny rodzaj wysiłku, dlatego dzięki temu sam potrafi zdecydować, co dla niego będzie lepsze.

1 Comment

  1. Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mną? Wybiorę chyba bieżnie 😉

Comments are closed.