You are here: Home » Ciekawostki » Rower i narty w jednym

Rower i narty w jednym

Lubisz jazdę na rowerze i wyjazdy na narty? Nie lubisz zimy, ponieważ musisz odstawić swój rower w zapomnienie, nic bardziej mylnego sprzęt trikke skki pozwoli cieszyć się jazdą na nartach oraz rowerze.

Co to takiego trikke skki?

Zamiast kółek w trójkołowym rowerku do dyspozycji mamy płozy oraz szusujemy sobie np. z górki. Trikke skki została zaprojektowana oraz opracowana na bazie nowatorskiej konstrukcji ramy, która wykorzystywana jest przez trikke na kółkach (pojazd do jazdy w psim zaprzęgu). Trikke skki pozwala by każdy, nawet początkujący narciarz miał możliwość korzystania z uroku oraz przyjemności jazdy z góry po zaśnieżonym stoku. Pojazd nie jest wyposażony w wiązania narciarskie i do jazdy na nim nie będą nam potrzebne specjalne buty.

Wystarczy, że wsiądziesz i już możesz cieszyć się prędkością. W odróżnieniu od jazdy na nartach, opanowanie jazdy na tym sprzęcie trwa – góra- 5 minut i można do woli korzystać z przyjemności, jakie daje ten sport zimowy. Jazda jest łatwa oraz bezpieczna, a to wszystko jest zagwarantowane przez ramę trikke skki, której zadaniem jest utrzymanie nart równolegle i odpowiednio do stoku. Dużą zaletą tego sprzętu jest to, że jeden może posłużyć całej rodzinie, ponieważ nie ma znaczenia, ile ważymy, czy jaki mamy wzrost istotną funkcję pełni regulowana kierownica, która pozwala dopasować pojazd do naszego wzrostu. Sprzęt można składać, a narty doczepia się od podstawy i wszystko pakuje do torby.

trikke skki

źródło: hiconsumption.com

Na naszych stokach nie można się jeszcze spotkać z tym sprzętem, ale w Austrii, Szwajcarii czy we Włoszech sprzętu tego nie brakuje.

Na niektórych stokach można znaleźć specjalne trasy przeznaczone do zjazdu na trikke-skki, sankach, pontonach oraz snowboardzie. Jeżeli zależy nam na tej formie aktywności, warto zwrócić uwagę na to, jakie region oferuje trasy, czy są one oświetlone, jak długa jest trasa, czy była ona przygotowywana ratrakiem, czy można wypożyczyć niezbędny sprzętu do zjazdu itd.

Jeżeli nie jesteście pewni, czy dany region zapewni Wam niezbędną dawkę emocji i rozrywek, tak by Wasz wyjazd na narty był udany, skontaktujcie się z biurem podróży, które zajmuje się organizacją takich wyjazdów i pomoże wybrać Wam region najlepszy dla nas.