You are here: Home » Podział rowerków treningowych » Podział rowerków treningowych ze względu na budowę mechaniczną

Podział rowerków treningowych ze względu na budowę mechaniczną

Wyróżniamy wiele modeli rowerków treningowych. Warto przedstawić ich podział, po to aby wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model. Ponieważ każdy zakup powinien być przemyślany.

źródło: www.hop-sport.pl

źródło: www.hop-sport.pl

– Rowerek mechaniczny

Jest to najbardziej popularny rodzaj rowerka treningowego, który jest na domowym wyposażeniu wielu ludzi kochających uprawianie sportu. Jest on również stosunkowo tani, w porównaniu do innych modeli. Dzięki niemu każdy użytkownik może przeprowadzać treningi kiedy chce i kiedy ma tylko na to ochotę. Tutaj hamowanie odbywa się dzięki tarciu w kole zamachowym. Ten rowerek umożliwia wzmocnienie mięśni łydek, ud i pośladków.

 

źródło: www.hop-sport.pl

źródło: www.hop-sport.pl

– Rowerek elektromagnetyczny

Ten typ rowerków ze względu na wyższą cenę nie jest rzadziej spotykany w mieszkaniach. Ćwiczenia na tym rowerku są bardzo ciche. Tutaj hamowanie jest możliwe dzięki hamulcowi elektromagnetycznemu. Trening ustalamy za pomocą wbudowanego komputerka. Możemy na nich poćwiczyć w siłowni czy klubie fitness.

magnetyczny

źródło: www.hop-sport.pl/

 

– Rowerek magnetyczny

Tutaj hamowanie odbywa się dzięki wytwarzanemu polu magnetycznemu. Są bardzo ciche w użytkowaniu. Możemy skorzystać z nich w klubach fitness i siłowniach. Niestety ich cena jest dosyć wysoka.

 

Wyposażenie rowerku treningowego

Rowerki mogą być wyposażone w różne dodatki. Dzięki nim możemy zmierzyć w jakim czasie pokonaliśmy dana odległość i jaka mieliśmy prędkość. Programy zapamiętują również spalone kalorie oraz częstotliwość pedałowania, przez to wiemy jak szybko możemy pedałować. Tutaj istnieje również możliwość zainstalowania pulsometru, przez co będziemy mieli nasze serce pod stałą kontrolą. Nawet możemy znaleźć informację o zbliżaniu się do górnej granicy szybkości pulsu. Jest to bardzo ważna funkcja dla osób mający problemy z układem krążenia.

 

Bez względu na cenę na każdym rowerku możemy wypracować podobne efekty. Trzeba tylko mieć odrobinę chęci i samozaparcia dzięki któremu wytrwamy w regularnych treningach.