You are here: Home » Bez kategorii » Korzyści płynące z ćwiczeń na rowerku treningowym w domu

Korzyści płynące z ćwiczeń na rowerku treningowym w domu

Jazda na rowerze jest bardzo przyjemna i pożyteczna. Zdecydowanie najbardziej brakuje nam jej zimą i jesienią kiedy zaczynają się deszczowe i bardzo nieprzyjemne pogody. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest przesiadka z normalnego roweru na rowerek treningowy. Ćwiczenie na tym urządzeniu również może być przyjemne.

Zalety treningu na rowerku treningowym.

Ćwiczymy kiedy chcemy

Dzięki posiadaniu rowerka treningowego możemy ćwiczyć kiedy tylko mamy na to ochotę. Nie ogranicza nas pogoda na dworze czy tłum chętnych oczekujących na sprzęt, tak jak to bywa na siłowni.

Tętno pod kontrolą

Co raz więcej rowerków treningowych jest wyposażonych w urządzenia do mierzenia pulsu. Dzięki temu, mamy swoje serce cały czas pod kontrolą. Poprzez to wiemy kiedy powinniśmy się zatrzymać i zrobić sobie chwilę przerwy.

 śmiech

Poprawa nastroju

Dzięki wysiłkowi fizycznemu w ciele człowieka uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, przez co podnosi się poziom naszego zadowolenia.

Na tym przyrządzie możemy odreagować stres i po prostu się odprężyć zapominając o wszystkich problemach.

Dotlenienie organizmu

Podczas wysiłku pobudzamy układ krążenia, dzięki czemu krew lepiej krąży i całe ciało jest dotlenione. Skutkuje to lepszą pracą mózgu, serca i mięśni.

Spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej

Trening na takim rowerku pozwala zredukować tkankę tłuszczową z ud i brzucha. Dzięki takim treningom będziemy mieli jędrne pośladki i ładne łydki.

Poprawa kondycji

Dzięki regularnym treningom polepszymy swoją kondycję oraz wzmocnimy mięśnie nóg. Będziemy bardziej wytrzymali na wysiłek fizyczny.

 

źródło: http://www.hop-sport.pl/

źródło: http://www.hop-sport.pl/

Sami ustalamy tempo

Nikt nie narzuca nam tempa ćwiczeń. Możemy zwalniać i przyspieszać kiedy tylko chcemy i mamy na to ochotę bez konieczności zmieniania ustawień w urządzeniu.

Równowaga

Na tym przyrządzie nie grozi nam upadek z powodu utracenia równowagi, tak jak może się to wydarzyć na bieżni. Tutaj wystarczy, że wygodnie sobie usiądziemy i możemy pedałować oglądając film czy słuchając ulubionej muzyki.

Rowerek treningowy w domu to bardzo dobre rozwiązanie. Nie musimy marnować czasu na dojazdy do siłowni i stać w jakichkolwiek kolejkach oraz wdychać nieprzyjemnych zapachów w siłowni, co jest w tym miejscu nieuniknione.

1 Comment

  1. Pingback: RowerowaAnia

Comments are closed.