You are here: Home » Wyposażenie rowerowe » Gadżety dla rowerzystów

Gadżety dla rowerzystów

Po intensywnych zimowych treningach na rowerze stacjonarnym, wiosną warto przesiąść się na zwykły rower i pozwiedzać okolicę na świeżym powietrzu. Dzięki poniższym gadżetom jazda na rowerze będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Pulsometr

Ten przyrząd przyda się zarówno na wycieczce rowerowej jak i w czasie treningu na rowerze stacjonarnym. Dzięki temu urządzeniu możemy kontrolować pracę naszego serca. Jeżeli puls będzie się zbytnio podnosił będzie to dla nas informacja, że powinniśmy chwilę odpocząć.

 bidon

Bidon

Kolejna część wyposażenia rowerzysty przydatna na przejażdżce jak i na treningach. Należy pamiętać o tym, by regularnie nawadniać swój organizm i zapobiegać odwodnieniu. Bidon jest bardzo poręczny, dzięki specjalnej kieszeni przymocowanej do ramy roweru, możemy go zabrać ze sobą na każdą przejażdżkę rowerową.

Pokrowiec na siodełko

Dzięki niemu, możemy nadać swojemu rowerowi osobisty charakter. Na dzisiejszym rynku jest szeroka oferta pokrowców w różnych stylach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Światła

Należy pamiętać o obowiązkowym wyposażeniu roweru, bez którego nie powinniśmy wyjeżdżać na ulicę. Mam tutaj na myśli światło z przodu i z tyłu jednośladu. Dziś istnieje szeroki wybór dosyć tanich świateł rowerowych na baterie.

Jeżeli lubimy dbać o środowisko, chcemy spalić więcej kalorii oraz żyć ekologicznie, możemy zainwestować w dynamo. Przy tym rozwiązaniu nie musimy się obawiać o to, że po drodze rozładują się baterie.

 kask2

Kask rowerowy

Należy pamiętać o tym, że na drodze nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu i zawsze może się coś przydarzyć. Kask chroni naszą głowę przed urazami głowy, które mogą zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu. W sklepach rowerowych jest bardzo szeroki wybór kasków, każdy może wybrać odpowiedni dla siebie kształt, kolor i wzór. Dbajmy o siebie, zainwestujmy w ten niewielki wydatek i zakładajmy kask rowerowy, on może uratować życie.

Lusterko

Znacznie ułatwia życie rowerzysty. Dzięki niemu nie musimy się zbytnio obracać, dzięki rozwojowi technologii dostępne są elektroniczne lusterka. Tutaj zasada jest taka, że z tyłu roweru montuje się małą kamerkę a z przodu na wyświetlaczu widzimy co się za nami dzieje.

 rower5

Dzwonek

Bardzo przydatny, szczególnie na ścieżce rowerowej gdy przed nami trafi się jakiś przechodzień. Szeroki wybór nowoczesnych wzorów, przyprawi nas o zawrót głowy.

Większość tych gadżetów pomaga nam dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Dla niego nie można wstydzić się kasku oraz różnych elementów odblaskowych. Bezpieczeństwo to podstawa!